Temel Bilgisayar Kursu

Temel Bilgisayar Kursuna Kimler Katılabilir?

Günümüzde bilgisayar yaşamımızın her alanına hızla karışmakta, gereksinimler ise bilgisayar ile ilgili donanım ve yazılım alanlarını gittikçe çeşitlendirmektedir. Bireylerin bu çeşitlilikte amaçlarına uygun kullanım yetenekleri ve bilgileriyle donatılması gerekmektedir. 

Bu gereksinim bir mesleği sürdürürken ya da bireysel kullanım sırasında ortaya çıkabilmektedir. Böylece aktarılacak bilgi ve beceriler ile bilgisayar ortamından yararlanma olanakları arttırabilecek bireysel ve mesleki gelişime katkı sağlanabilecektir.

Temel Bilgisayar Eğitimi İçeriği

Katılımcıların Bilgisayar hakkında bir ön bilgiye sahip olmaları ve bilgisayar parçalarını tanımalarını sağlar.Windows XP Professional işletim sistemi tanıtılması
Windows 7 işletim sistemi tanıtılması
Office XP’ ye giriş (Ofis 2007)
MS Word Microsoft’un geliştirdiği çok zengin bir kelime işlem programıdır.Bu programda katılımcı, düzenli ve sistemli bir şekilde yazı yazabilir, dilekçe ve rapor oluşturabilir, çalışma sayfasına tablolar, grafikler, resimler ekleyebilir. Ayrıca kendi kartvizitini, tez çalışmasını veya broşürünü rahatlıkla hazırlayabilir. 
MS Excel Gelişmiş bir tablo grafik programıdır. Bu programın özelliği çok zor görünen tablo ve grafiklerin pratik bir şekilde çizilmesi sağlanır. Programda en karışık aritmetiksel, mantıksal ve formül hesaplamalar kolaylıkla yapılabilir.
MS Power Point Sunu grafik yazılımıdır. Powerpoint kullanılarak metin, şema fotoğraf, küçük resim, canlandırılmış özel efektlerle bütünleştirilip slayt grupları oluşturarak gösterime sunabilirsiniz.
MS Paint Basit bir çizim programıdır. Bu programda kursiyer kolay şekiller, desenler, logolar oluşturabilir.
MS Outlook Internet üzerinden maillerinizi alma ve gönderme işlemleri için kullanılan yazılımdır. Maillerinizi kendi makinenizden yönetebilmeyi sağlar.
MS Publisher Pratik web sayfası, mail blokları yada internet üzerinden e-kart tasarlayabileceğiniz kolay kullanımlı bir programdır.

Temel Bilgisayar Kursu Sonunda Alınabilecek Sertifikalar

  • BAŞARISOFT BTA Katılımcı Sertifikası
  • ECDL CORE ( Avrupa Birliği Sertifikası )
  • MEB Sertifikası

Beraberinde Önerilen Eğitimler


Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2016 © basarisoft.com. Tüm haklarımız saklıdır.