Mimari Görşelleştirme Kursu

Mimari Görşelleştirme Eğitimi Nedir? 

Projenin çözümlenmesinden, planın oluşmasına ve 3 boyutlu sunumlarının yapılmasına kadar devam eden süreçte, bu sektördeki en son teknoloji olan programlarla verilen profesyonel bir eğitimdir.

Mimari Görselleştirme Eğitiminin Amacı Nedir?

Mimari Görselleştirme eğitimindeki amaç; tasarım sürecinin en verimli şekilde geçmesi, zamanın doğru kullanılması, projeyle ilgili doğru analizler yapılabilmesi ve tasarımın en iyi sunum ile ifade edilebilmesidir.

Mimari Görşelleştirme Eğitimine Kimler Katılabilirler? 

  • Mimarlar
  • Mimari tasarımla ilgilenen teknikerler
  • Mimari tasarıma ilgi duyan Mühendisler
  • İç mimarlar ve mimarlarla birlikte çalışmayı hedefleyenler içindir.

Mimari Görşelleştirme Eğitim İçeriği

AutoCAD - 2 Boyutlu Çizim:

  • AutoCAD programı, tüm teknik disiplinlerin temelidir. Bu noktada AutoCAD programı ve bilgisayar ortamında teknik çizimlerin nasıl yapılacağının bilinmesi, Revit Architecture gibi yeni teknoloji olan fakat içerisinde temel çizim mantığını barındıran programların kullanımında altyapı oluşturacaktır.

3D Studio Max + V-RAY

  • 3D Studio Max programı, 3 boyutlu sunum konusunda özellikle ışık, kamera, materyal, efekt ve animasyon seçenekleri ile çok tercih edilen; V-RAY ve Metal RAY render programları sayesinde gerçeğe yakın renderlar almamızı sağlayan son derece önemli ve ilgi çeken bir programdır.

Revit Architecture Family Mass Modeling: 

  • Günümüzde mimari projelerin büyüklüğü ve tasarım süresinin uzunluğu, hızlı gelişen yapım teknolojileri karşısında, projelerde zaman içerisinde değişiklikler yapılması gerekmektedir. Bu değişiklikler teknolojinin gelişmesinin yanı sıra işveren isteğindeki değişiklikler, mimari projeden sonraki yapılacak çalışmalardan kaynaklanan değişiklikler vb. birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Projelerin herhangi birinde yapılan değişiklikler bütün paftalara işlenmesi ve metraj listelerinin yeniden hazırlanması mimarların çok zamanını almaktadır.
  • Revit architectural programı ile yapılan her değişiklik bütün paftalara aynı anda işlenmekte ve metraj listeleri de anında değişmektedir. Günümüzde bütün mimar ve mühendislerin kullanmış olduğu AutoCAD programıyla aynı tabanlı olması ayrıca program alışverişinde üst düzey uyum sağlamaktadır.


2004 - 2022 © Başarısoft Akademi / Tüm hakları saklıdır.