Talep Formu 0212 570 54 80

On Parmak Klavye Eğitimi

On Parmak Klavye Eğitimi modern Başarısoft sınıflarımızda, uzman ekibimiz ve teknik araçlarımız eşliğinde verilmektedir. İş dünyasında başarılı bir kariyere ulaşmanın yollarından biri teknolojiye hakim olmak ve etkin bir şekilde kullanabilmekten geçmektedir. Bilgisayar teknolojisini yakından tanımak ve yeterli pratiğe sahip olabilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

On Parmak Klavye Eğitimi içeriği hakkında bilinmesi gerekenlere geçmeden önce on parmak klavye nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir, sorularına yanıt vermeye çalışalım.

On parmak klavye kullanmak, adından anlaşılacağı gibi, her bir parmağı dahil ederek yazı yazma işlemidir. Eğitimli olmayan birçok kişinin yalnızca birkaç parmakla klavye kullandığını görebiliyoruz. Her ne kadar el alışkanlığı sayesinde belirli bir hızda yazmak mümkün olsa da, yazma işlemine tüm parmakları dahil etmek gözle görülür bir fark yaratacaktır. Bu konuda teknik bir eğitim alarak artık çok daha bir şekilde yazabildiğinize şahit olabilirsiniz.

On parmak klavye yazımında klavyeye ve üzerindeki tuşlara bakmanız gerekmez. Artık her bir parmağın hangi harfleri kullanacağı önceden bellidir. Parmaklarınızı buna alıştırmanız için elbette doğru tekniklerle ve defalarca tekrar yapmanız gerekecektir. Zaman içinde parmaklarınız görevini benimseyecek ve çok daha az efor harcayarak yazma işlemini gerçekleştirecektir.

On parmak klavye kullananlar önce ellerini belirli bir şekilde klavye üzerine koyar ve başparmaklarını Space tuşu üzerine getirirler. Bunu sebebi elin klavye üzerine tuş aramasının önüne geçmektir. Böylece elleriniz vakit kaybetmez ve tuş arayarak daha fazla çaba harcamak zorunda kalmaz. Klavyeye göz atmadan yazım işlerinizi çok daha kısa sürede yerine getirebilirsiniz. Özellikle iş yaşamında on parmak klavye kullanmak ihtiyaç duyulan bir beceridir. 

On parmak klavye eğitimi ile sadece hızlı yazmayı değil, nasıl oturacağınızı da öğrenme şansı bulabilirsiniz. İyi bir duruş sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Ekrana olan uzaklığınız, bedeninizin duruş şekli ve göz açınız hızlı yazarken ayarlamanız gereken özelliklerdir. Kurs sürecinde tüm bunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klavye ve bilgisayarla çalışan pek çok insan aslında kendisinin hızlı yazdığını düşünür. Ancak on parmak eğitimi sonrasında hızının yeterli olmadığını, gereğinden fazla yorulduğunu ve doğru duruşa sahip olmadığını fark edebilir. Bilgisayar kullanımınızda büyük bir fark yaratacak olan on parmak yazma eğitiminin faydaları kısaca şöyledir:

Ekranı Etkin Kullanmak: On parmak klavye eğitimiyle yalnızca klavyeyi değil, yazıları takip ettiğiniz ekranı da doğru şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz. Klavyeye bakmadan, seri bir şekilde yazarken, doğru açıyla ekranı takip edebilir ve yanlış yazımlarda anında düzeltme şansı bulabilirsiniz.

Hızlı ve Doğru Yazmak: On parmak klavye eğitimi hızlı ve doğru yazmanız için önemlidir. Hemen şimdi klavyenizde dakikada ne kadar kelime yazdığınızı test edebilir, eğitime ihtiyaç duyup duymadığınızı görebilirsiniz. İyi eğitimli bireyler klavyeyi görmeden dakikada 70 – 90 kelime arası yazabilmektedir. 

Doğru Duruş Teknikleri Öğrenmek:  Klavyeyle sürekli muhatap olanlar için sürekli yazı yazmak yorgunluk vericidir. Doğru konumlanmış vücut, göz ve ellerle yorgunluk oranınızı ciddi ölçüde azaltabilir, bir yandan sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Başarısoft uzman kadrosuyla arzu ettiğiniz başarıya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Eğitimlerimizde sizlere doğru oturuş, duruş ve el kullanma teknikleri, klavyedeki tuş sıralamaları, süreli yazım kuralları detaylı olarak aktarılmaktadır. Eğitimlerimiz başlangıç seviyesinden zorlu metinlere kadar kademeli olarak ilerlemektedir. Belirli bir seviyeden sonra en zorlu metinleri kısa sürede yazmayı öğrenebilir ve eğitim belgemize sahip olabilirsiniz.

On parmak klavye eğitimi ile ilgili soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?