Talep Formu 0212 570 54 80

Teknik İngilizce Eğitimi

Teknik İngilizce eğitimlerimiz Başarısoft uzman eğitmenleri tarafından, pratiğe dayalı derslerin yer aldığı modern sınıflarımızda verilmektedir. İş dünyasında sektöre özel bir dil kullanmak, gerekli teknik tabirleri sözlü veya yazılı olarak daha iyi ifade edebilmek için ayrıcalıklı kurs imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Teknik İngilizce eğitimleri temel seviyeden ileri düzeye kadar farklı aşamalardan oluşmaktadır. Programlarımızın detaylarına geçmeden önce teknik İngilizce nedir, sorusuna yanıt vermek istiyoruz.

Paylaş

Teknik İngilizce kurs programlarında öğretilen yabancı dil, gündelik yaşamda kullandığımız İngilizceden çok farklı değildir. İş İngilizcesi ya da teknik İngilizce, sadece sektöre özel terimlerin yer aldığı, farklı bir yabancı dil eğitim programıdır. İngilizce dil kuralları ve gramer yapısı, teknik dil için de geçerlidir. Bu nedenle İngilizcenin temellerine hakim olmak ve gündelik yaşamda etkin bir şekilde kullanabilmek son derece önemlidir.

Teknik yabancı dil içeriği farkı ise sözlü veya yazılı dilde kullanılan, sektöre özel kelimelerdir. Bu kelimeler ölçü birimleri, cihaz isimleri veya belirli çalışma prensipleri olabilir. Hangi sektörde hizmet veriyorsanız, o sektöre özgü tabirleri Teknik İngilizce programıyla öğrenebilirsiniz. Bunun dışında İngilizce dili, tüm yapısı ve kurallarıyla bildiğimiz şekilde kullanılabilecektir. 

Teknik İngilizceyi, turistik İngilizceye benzetebiliriz. Yurtdışına çıktığınızda size gerekli olabilecek önemli kalıplar vardır. Örneğin alışveriş yaparken belirli soruları sorabilmeniz ve verilen yanıtları anlamanız gerekir. Teknik İngilizce ise sizin bağlı olduğunuz sektöre uygun teknik terimleri öğrenmek ve ifade edebilmek için gereklidir.

İngilizce temeliniz varsa, dili öğrenirken bolca ezber ve pratik gerektiğini bilirsiniz. Teknik İngilizce için de aynı şekilde efor sarf etmeniz yararlı olacaktır. Sektörünüze özgü terimleri ezberleyebilir, bunu yazılı ve sözlü olarak kullanarak pratik yapabilirsiniz. Eğer yeterli vaktiniz veya pratik yapma şansınız yoksa uzmanlarımızla görüşerek, kısa sürede teknik dili kullanma becerilerine sahip olabilirsiniz.
 

Teknik İngilizce eğitimi kurs programımız “Okuma, Yazma ve Telaffuz” temelleri üzerine kurulmuştur. Her bir aşamada öğrencilerimiz kendi sektörüne ait terimleri öğrenir ve program boyunca pratik yaparak edindiği bilgileri pekiştirebilir.
İş dünyasında fark yaratmak için bizimle iletişime geçebilir, tüm kurs programlarımızdan uygun koşullarla yararlanabilirsiniz.

Ofis Eğitimleri

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?