Dijital Animasyon Kursu

Dijital Animasyon Kursuna Kimler Katılabilir?

Bilimsel canlandırma yapanlar, eğitim sektöründe çalışanlar, multimedya sektöründe çalışanlar, mimarlar, reklam sektöründe çalışanlar, sinema televizyon sektöründe çalışanlar ve birçok alanda animasyon tekniğini kullananlar dijital animasyon kursuna katılabilirler.

Animasyon Nedir?

Video Düzenleme ya da sektörde bilinen adıyla Video Editing, her türlü video çekiminden Sinema, Reklam, TV Dizisi, Animasyon vs sonra çekilen ham görüntülerin izleyiciye ulaştırılıncaya kadar geçen süreçlerinin yapılandırılmasıdır.Çekilen ham görüntülerin işlenerek kurgularının, seslendirmelerinin, görsel efektlerinin ve renk düzenlemesinin yapılmadır.Biz bu aşamaya Post Prodüksiyon da diyoruz.

Tüm bu işlemler ile çekilen film ya da benzeri işler, yayınlanacak medyaya TV, Sinema vs hazır hale getirilir.

Eğitim İçeriği Teorik Kurgu Eğitimi Bu aşama öğrecilere sinema tarihinden örnekler verilerek, kurgunun tarihçesi, gelişimi, günümüz trendleri, kurgu ve çekim türleri anlatılır.

Final Cut PRO Sektörde en çok kullanılan yazılımlardan biri olan Final Cut PRO ile kurgu, seslendirme kurgusu ve efekt kurgusu uygulamalı olarak anlatılır ve ilgili alanlarda Yeşil, Mavi ekranlar, Sokak Çekimleri vs çekimler yapılarak, bu çekimlerin stüdyo ortamında kurgusu yaptırılır. After Effect Alanın rakipsiz bir görsel efekt yazılımı olan After Effect ile ham görüntülere, çeşitli efetlerin uygulanması anlatılır ve pratiği yaptırılır. Ayrıca değişik yazılımlardan elde edilen efektlerin montaj aşamasında kullanımı öğretilir.

Animasyon, bir çok resim ve grafiğin senaryolar içerisinde hareketlendirilmesidir. Hareketlendirme işlemi bir kaç değişik yol ile gerçekleştirilebilir. En yaygın hareketlendirme yöntemi senaryolar arasında geçişler sağlanarak gerçekleştirilen hareketlendirmedir. Bu hareketlendirme işlemi, çoğu animasyon programında sahneler peş peşe getirilerek oluşturulur.

Dijital Animasyon Eğitimi İçeriği

Adobe After Effects
Hareketli görüntüler ve görsel efektler için endüstri standardı haline gelmiştir. Adobe® After Effects®, cazip hareketli görüntüler ve mükemmel görsel efektleri etkin, hassas ve sonsuz çeşitlilikle yaratmanızı sağlar. Diğer Adobe yazılımlarıyla entegrasyondan, esnek 2 ve 3 boyutlu kompozitlemeden,  yüzlerce efektten ve hazır animasyon ayarlarından yararlanarak, film, video, DVD ve Macromedia Flash çalışmalarınıza yeni bir boyut kazandırmanızı sağlar.  Kısacası Photoshopta uyguladığınız efektleri artık videolar üzerinde oynayabilme yeteneğini kazanmış olacaksınız.

1. After Effecs Programı Ne İşe Yarar? / Arayüz Tanıtımı: Hareketli görüntü nedir? FPS nedir? Video ve Görseller üzerinde çalışma, örneklerle AE turu. Arayüz tanıtımı. Dosya tipleri. İkonların anlamı. Render paneline geçiş ve ayarlar. Format özellikleri. Movie / avi ayrımı. 4:3, 16:9, PAL, NTSC; HD; Square Pixels vb tanımlar. Tek kare görüntü export etme.

2. Kompozisyon: Kompozisyon açmak, psd dosyasını açarken footage ve composition farkı. Dosyanın import edilmesi, alpha channel ayarları. Footage panelinin kullanılması, in-out point nedir? Kompozisyona layer (katman) eklenmesi, komposizyon panelinde layer sırasının etkisi, süre ve hız ayarlama. Layer kopyalama, birden fazla layerı bir kerede düzenleme.

3. Animasyona Giriş: Key frame oluşturma ve mantığı. Motion path yaratma. Transform özellikleri, hareketin hızını değiştirme, key frameler arasında hareket etme. Temel efektler. Solid ve yazı ekleme, düzenleme. Animasyonu sonlandırmak ve render.

4. Motion Tracking: Motion tracking, stabilize motion, hareketi takip etme. Motion track türleri için örnek çalışmalar, null object ve parent oluşturma.

5. Maskeleme, Alpha Channel, Track Mate: Mask yaratma işlevi. Mask path özellikleri. Birden fazla mask yaratma, birbirine ekleme ve çıkarma. Track matte nedir? Hangi durumlarda hangi mask yöntemini kullanmak gerekmektedir? Alpha Channel, Alpha Matte, Luma Matte modları ne işe yarar?

6. Green Box / Bluebox (keying): Green box yöntemi ile çekilmiş görüntüleri keyleme. Keyleme işleminin esasları. Rotoscopping, Rotobrush ve işlem bittiğinde freze ve render yapma.

7. 3D Compositing 1: 3D ve 2D animasyon farkı, kamera kullanımı, x-y-z koordinatlarında hareket etme. Işık kullanımı, türleri, hareketi ve key frame özellikleri, ışık-gölge-nesne ilişkisi ve ayarları. 3D Animasyona giriş, nesne ve kamera animasyonu, motion field seçeneği.

8. Uygulama, Genel Tekrar, Detaylı Export: İleri düzey görsel efekt uygulamaları ve kompozisyonlar yaratma. Genel tekrar, detaylı export anlatımı.

Cinema 4D Eğitim İçeriği

 • KARAKTER EDİTLEME (İSKELET YAPISININ OLUŞTURULMASI)
 • UW KAPLAMA İŞLEMLERİ
 • METARYEL ATAMA
 • SAHNE OLUŞTURMA
 • ANİMASYON
 • RENDER
   

MAYA 
Dinamik simülasyon, canlandırma ve görüntü oluşturma için sunulan bu yeni güçlü araç setleri, sanatçıların zaman planlarına ve bütçeye bağlı kalmalarına yardımcı olmak üzere üretkenliği artırırken, aynı zamanda bu sanatçıların daha üst yaratıcılık seviyelerinin farkına varmasını da sağlar. Buna ek olarak, Maya 2013’te sunulan Açık veri girişimi; veri odaklı, doğrusal olmayan iş akışlarını kolaylaştırır. Bununla içerik yaratıcıları, işlerini daha hızlı tamamlamak ve karşılaştıkları devasa karmaşıklık gereklilikleriyle daha kolay başa çıkmak için eş zamanlı olarak çalışabilir.

 • KARAKTER TASARIMI
 • KARAKTER MODELLEME
 • UW AÇMA
 • METARYEL ATAMA
 • SAHNE OLUŞTURMA
 • ANİMASYON
 • RENDER


After Effect  
Cinema 4D  
Maya  
Premier Pro

Tamamlayanların Alacağı Sertifikalar

 Başarısoft Başarı Belgesi Başarısoft Başarı Belgesi

Beraberinde Önerilen Eğitimler


2004 - 2022 © Başarısoft Akademi / Tüm hakları saklıdır.