Temel Bilgisayar Kursu

Temel Bilgisayar Kursuna Kimler Katılabilir?

Günümüzde bilgisayar yaşamımızın her alanına hızla karışmakta, gereksinimler ise bilgisayar ile ilgili donanım ve yazılım alanlarını gittikçe çeşitlendirmektedir. Bireylerin bu çeşitlilikte amaçlarına uygun kullanım yetenekleri ve bilgileriyle donatılması gerekmektedir.

Bu gereksinim bir mesleği sürdürürken ya da bireysel kullanım sırasında ortaya çıkabilmektedir. Böylece aktarılacak bilgi ve beceriler ile bilgisayar ortamından yararlanma olanakları arttırabilecek bireysel ve mesleki gelişime katkı sağlanabilecektir.


Temel Bilgisayar Eğitimi İçeriği

Katılımcıların Bilgisayar hakkında bir ön bilgiye sahip olmaları ve bilgisayar parçalarını tanımalarını sağlar.
Windows 10 işletim sistemi tanıtılması ve pratik kullanım yöntemleri kısayollar,

Sosyal Medya Kullanımı hakkında uygulamalar

Gmail, Facebook, Twitter, İnstagram Vb.
Nasıl hesap açılır,
Nasıl kullanılır,
Nasıl hesap yönetilir. Tüm Bu soruların cevabını uygulamlı eğitimlerimizde bulabilirsiniz.


MS Office 365 Giriş (İsteğe Bağlı olarak Ofis 2016)
MS Word:
Microsoft’un geliştirdiği çok zengin bir kelime işlem programıdır.Bu programda katılımcı, düzenli ve sistemli bir şekilde yazı yazabilir, dilekçe ve rapor  oluşturabilir, çalışma sayfasına tablolar, grafikler, resimler ekleyebilir. Ayrıca kendi kartvizitini, tez çalışmasını veya broşürünü rahatlıkla hazırlayabilir. 
MS Excel: Gelişmiş bir tablo grafik programıdır. Bu programın özelliği çok zor görünen tablo ve grafiklerin pratik bir şekilde çizilmesi sağlanır. Programda en karışık aritmetiksel, mantıksal ve formül hesaplamalar kolaylıkla yapılabilir. 
MS Power Point: Sunu grafik yazılımıdır. Powerpoint kullanılarak metin, şema fotoğraf, küçük resim, canlandırılmış özel efektlerle bütünleştirilip slayt grupları oluşturarak gösterime sunabilirsiniz.
MS Outlook: Internet üzerinden maillerinizi alma ve gönderme işlemleri için kullanılan yazılımdır. Maillerinizi kendi makinenizden yönetebilmeyi sağlar.

 Başarısoft Başarı Belgesi Başarısoft Başarı Belgesi
 


2004 - 2022 © Başarısoft Akademi / Tüm hakları saklıdır.