Talep Formu 0212 570 54 80

CEH Siber Güvenlik Eğitimleri

CEH Siber Güvenlik Eğitimleri kursunu alarak, bilişim alanındaki güvenlik teknik ve yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Siber Güvenlik alanında kendinizi geliştirmek veya farklı bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu eğitim kursunu alabilirsiniz. CEH siber güvelik eğitimleriyle birlikte hackerların kullanmış olduğu birçok farklı sistem ve tekniği öğreneceksiniz. 

Beyaz Şapkalı Hacker (CEH) olarak da bilinen bu sistem aslında bir savunma sistemidir. Görev yaptığınız kurum kuruluşları, siber saldırılardan korumayı ve bertaraf etmeyi amaçlanmaktadır. Siber güvenlik eğitimlerine katılarak saldırı teknik ve yöntemlerini öğrenebilir, bunun yanı sıra saldırılara karşı nasıl önlem alacağınıza da öğreneceksiniz. Saldırılardan nasıl korunacağını öğrenerek kendinizi bu alanda geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Paylaş

Siber güvenlik eğitimleri, saldırılara karşı koymayı ve önlemeyi amaçlamaktadır. Bilişsel teknoloji alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler CEH Siber Güvenlik Eğitimleri kurslarına katılarak, bir siber saldırıdan nasıl kurtulur veya nasıl önlenir gibi bilgileri öğrenecektir. Siber saldırı güvenlik eğitimleri genel olarak 2 ay sürmektedir. Toplam haftada 2 saat ders olmak üzere güvenlik yöntemleri uzman bir şekilde öğretilmektedir. Eğitim kursları genel olarak her seviyeye hitap etmektedir. 

CEH yani beyaz şapkalı hacker olarak da adlandırılan bu sistem sayesinde en iyi siber saldırı tekniklerini ve savunmalarını öğreneceksiniz. Siber Güvenlik Eğitimleri sonunda her katılımcıya sertifika da verilmektedir. Siber güvenlik alanında başlangıç yapmak isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilir.

 1. Ders: Introduction to Ethical Hacking
 2. Ders: Footprinting and Reconnaissance
 3. Ders: Scanning Networks
 4. Ders: Enumeration
 5. Ders: System Hacking
 6. Ders: Trojans and Backdoors
 7. Ders: Viruses and Worms
 8. Ders: Sniffing
 9. Ders: Social Engineering
 10. Ders: Denial of Service
 11. Ders: Session Hijacking
 12. Ders: Hacking Webservers
 13. Ders: Hacking Web Applications
 14. Ders: SQL Injection
 15. Ders: Hacking Wireless Networks
 16. Ders: Hacking Mobile Platforms
 17. Ders: Evading IDS, Firewalls and Honeypots
 18. Ders: Buffer Overflows
 19. Ders: Cryptography
 20. Ders: Penetration Testing

CEH Siber Güvenlik Eğitimleri yukarıdaki içeriklere göre verilmektedir. Bunun yanı sıra siber saldırı önlemek veya savunmak gibi birçok farklı konuda da eğitimler verilmektedir.

Siber güvenlik alanında kendisini geliştirmek isteyen herkes CEH siber güvenlik eğitimleri kurslarını alabilir. Bunun yanı sıra şirketlerin ağ güvenliği departmanında görev yapan, bilişsel teknoloji alanında görev yapan kişiler de CEH eğitimlerine katılabilir. Sadece çalışan kişiler değil, aynı zamanda farklı konularda bilgi edinmek isteyen kişilerde CEH Siber Güvenlik Eğitimleri kurslarına katılabilir. 

Hackerlık konusuna ilgi duyan, hacker saldırılarını öğrenmek veya önlemek isteyen kişiler CEH eğitimlerinden faydalanabilir. Siber saldırı yöntemlerini öğrenmek ve önlemek isteyen kişiler bu kurslara katılabilir ve uzman bilgilere sahip olabilirler.

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de onlarca şirketin ağ güvenliği alanında açık pozisyon vardır. Kamu veya özel kuruluşlar, siber saldırılara oldukça önem vermektedir. Bu sebeple siber saldırılardan korunabilmek veya çözebilmek için ağ güvenliği alanında uzman kişiler istihdam etmektedir.

CEH Siber Güvenlik Eğitimleri kursuna katılarak siber saldırı nasıl önlenir, sistem siber saldırıdan nasıl kurtarılır gibi oldukça önemli bilgiler konusunda uzman sahibi olabilirsiniz. Sertifikalı bir eğitim olduğu için de güvenli bir şekilde iş başvurularında uzman bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Siber saldırı alanında kendisini geliştirmek isteyen kişilerin CEH Siber Güvenlik Eğitimleri kursunu alması önerilir. Bu eğitimler sayesinde siber saldırı alanında kendinizi önemli oranda geliştirebilirsiniz.
 

Sistem Eğitimleri

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?