Talep Formu 0212 570 54 80

SAP 2000 Kursu

SAP 2000 Kursu eğitimlerine katılarak inşaat sektöründe yapısal analizle uğraşanların en sık kullandığı programı öğrenebilirsiniz. Tüm dünyada en çok kullanılan yapısal analiz programlarından biri olan SAP 2000 programını öğrenebilmek için kurs eğitimlerine katılabilirsiniz. Genel olarak inşaat sektöründe kullanılan SAP 2000 programıyla birlikte analiz ve kontrol yöntemlerini öğreneceksiniz. 

İnşaat sektöründe yapısal analiz için kullanılan en önemli programlardan biri olan SAP 2000 programını öğrenebilmek ve uzmanlaşabilmek için eğitim kurslarına katılmanız önerilir. SAP 2000 programı, yapısal analiz alanında tüm dünyada kullanılan en önemli programlardan biridir. Bu sebeple inşaat sektöründe çalışan veya çalışmayı hedefleyen kişilerin bu programı öğrenmesi oldukça önemlidir. SAP 2000 Kursu eğitimlerine katılarak inşaat sektöründe kullanılan yapısal analiz konusunda uzmanlaşabilirsiniz. 
 

Paylaş

SAP 2000 Kursu eğitimleri başlangıç seviyesinden başlayıp uzmanlık seviyesine kadar devam etmektedir. Kurs eğitimleri yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir. Hafta içi veya hafta sonu olarak eğitimler 2 saat sürmektedir. SAP 2000 Kursu eğitimlerine katılan ve tamamlayan her katılımcıya sertifikada verilmektedir. 

Kurs eğitimleri boyunca birbirinden farklı içeriklerle eğitim verilmektedir. Yönetmelik kontrollerinin hesaplamaları yapılırken bunun yanı sıra program boyunca Excel uygulaması da kullanılmaktadır. Her türlü yapı analizinde kullanılan SAP 2000 programını öğrenebilmek için eğitim kurslarına katılmanız önerilir. 
 

  • PROGRAMA GİRİŞ 
  • MODELLEME TEKNİKLERİ
  • YÜK TARİFLERİ
  • VERİ TABANI KULLANIMI
  • MODAL PARAMETRELER VE MODAL ANALİZ
  • DEPREM HESAPLARI
  • ÇOK KATLI ÇELİK ÇERÇEVE YAPI ANALİZİ
  • ÇOK KATLI MERKEZİ ÇAPRAZLI ÇELİK YAPI ANALİZİ
  • ÇOK KATLI DIŞMERKEZ ÇAPRAZLI ÇELİK YAPI ANALİZİ

SAP 2000 programı oldukça geniş bir alan olduğu için eğitim içerikleri de farklılık göstermektedir. Yapısal analiz için kullanılan SAP 2000 programının eğitimleri farklı içeriklerle sunulmaktadır. Yukarıda yer alan eğitim içeriklerinin yanı sıra TBDY-2018, ÇYTHYE-2016, AISC 360-16 ve AISC Steel Design Guide gibi birçok farklı konularda da eğitim alacaksınız. Yukarıda yer alan eğitim içerikleri hem Türkiye’de hem de tüm dünyada iş sektörlerinde kullanılan eğitim içeriklerinden oluşmaktadır. Böylelikle alacağınız eğitimlerle oldukça geniş bir alanda çalışabilirsiniz. 
 

SAP 2000 programı genel olarak inşaat sektöründe yapısal analiz için kullanılan bir programdır. Modelleme teknikleri, deprem ve rüzgar hesaplamaları, çelik yapı tasarımı gibi inşaat sektöründe farklı alanlarda uzmanlaşmak isteyen kişilerin SAP 2000 Kursu eğitimlerinden faydalanması önerilir. Genel olarak inşaat sektöründe kullanılan bir program olduğu için inşaat mühendisliği veya farklı inşaat alanında çalışan kişilerin alması önerilir. 

Kurs eğitimleri, başlangıç seviyesinden başladığı için kurs eğitimleri öncesinde herhangi bir ön bilgiye ihtiyaç duymayacaksınız. Bu sebeple SAP 2000 programı hakkında herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin de SAP 2000 Kursu eğitimlerinden faydalanabilir. 
 

Genel olarak inşaat sektöründe kullanılan SAP 2000 programı yapısal analiz için kullanılmaktadır. Deprem ve rüzgar analizi, yapıların analizi, modelleme teknikleri, yönetmelik kontrolleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için SAP 2000 programını kullanmayı bilmek oldukça önemlidir. SAP 2000 Kursu eğitimlerine katılarak yapısal analizlerin nasıl yapıldığı konusunda fikir sahibi olabilir veya uzmanlaşarak inşaat sektöründe iş arayışında bulunabilirsiniz. 

SAP 2000 Kursu eğitimleri inşaat sektöründen kullanılan yapısal analizler için oldukça önemlidir. Eğitim kurslarına katılarak başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyesine kadar programı kullanmayı öğrenebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. İnşaat sektöründe çalışan veya iş arayan herkesin SAP 2000 programını bilmesi gerektiği için kurs eğitimlerinden yararlanmanız önerilir. 
 

Teknik Çizim Eğitimleri

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?